باز طراحی سایت

باز طراحی سایت

بازطراحی سایت چیست؟

به هر نوع تغییر قالب سایت، تغییر هدف و مسیر وبسایت،تغییرات در دسترسی پذیری و … بازطراحی سایت یا ریدیزاین سایت گویند.

مشاوره درباره طراحی مجدد سایت

اگر نیاز به بررسی وبسایت خود برای طراحی مجدد دارید میتوانید با شماره های زیر در ارتباط باشید و یا در شبکه های اجتماعی آدرس وب سایت خود را به منظور ریدیزاین سایت برای ما ارسال کنید.

نمونه کارهای طراحی سایت

برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت ما و آشنا شدن با سبک و نحوه پیاده‌سازی وبسایت‌ها توسط ما بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دلایل نیاز به باز طراحی سایت


عدم انتقال پیام و هدف شما

هر وبسایتی که در سرتاسر جهان ساخته میشود دارای حداقل یک هدف میباشد به مانند: فروش یک محصول خاص، فروش چندین محصول، معرفی کسب و کار، بازدید زیاد وبسایت، معرفی تبلیغات و …

اما در مواقعی هدف سایت به درستی به مخاطبان انتقال داده نمیشود. به عنوان مثال یک وبسایت پزشکی را در نظر بگیرید که یک فروشگاه آنلاین کوچک نیز دارد که دارای 3 محصول میباشد، هدف اصلی این وب سایت معرفی درمانگاه و یا مرکز درمانی میباشد تا کاربران پس از مشاهده سایت با مرکز درمانی تماس بگیرند و یا به صورت حضوری مراجعه کنند، اما به دلایلی کاربران بیشتر به قسمت فروشگاه این سایت رفته و در آنجا فعالیت دارند. این وبسایت در رسیدن به هدف اصلی خود ناکام مانده است و حتی ممکن است با توجه به هزینه های تبلیغات، سئو و … ضرر مالی نیز به وجود بیاورد. یکی از اصلی ترین مواردی که ممکن است باعث شود وبسایت به هدف خود نرسد طراحی سایت است. طراحی سایت اهمیت بسیار بالایی در رساندن پیام وبسایت به مخاطبین دارد. اگر شما به این نتیجه برسید که طراحی سایت شما باعث شده است تا به هدف خود در وبسایت نرسید پیشنهاد میکنیم حتما سایت خود را باز‌طراحی و باز سازی کنید.

رابط کاربری قدیمی و کهنه

شاید شما به استفاده از ماشین های قدیمی و یا گوشی های قدیمی علاقه داشته باشید و آنها را عوض نکنید و مشکلی هم وجود ندارد اما دو مثال گفته شده جزو وسایل شخصی شما هستند، اما وبسایت شما با افراد بسیار زیادی باید ارتباط برقرار کند. کاربران ترجیح میدهند از سایتی که رابط کاربری ( User Interface ) مناسب و جدیدتری دارد استفاده کنند تا سایتی که رابط کاربری مناسبی ندارد و قدیمی است.

اگر روزانه وبسایت ها زیادی را بازدید کنید به این نتیجه میرسید که وبسایت هایی که طراحی جدیدتری دارند احتمالا در بسیاری از موضوعات سایت بهتر و قابل اعتماد تری هستند. رابط های کاربری هر ساله متنوع تر و جذاب تر میشوند. قطعا اگر طراحی سایت شما جزو ترند های رابط کاربری باشد برای مخاطبین جذاب تر خواهد بود، البته که باید با توجه به موضوع و هدف سایت رابط کاربری سایت انتخاب و پیاده سازی شود.

تغییرات رابط کاربری سایت

Copyright©toptal.com

اگر شما در سال 2022 سفارش طراحی سایت داده باشید و از جدید ترین و بهترین رابط کاربری و طراحی جذاب در سایت خود بهره ببرید چند سال بعد این طراحی و رابط کاربری میتواند کهنه و قدیمی شود. از این رو شما باید از خدمات باز طراحی سایت استفاده کنید تا از رقبا عقب نمانید.

تجربه کاربری

تجربه کاربری یا همان User Experience شاید در سال 2006 یا حتی 2012 آنچنان اهمیت نداشت اما امروزه قطعا بسیار پراهمیت است. تجربه کاربری انقدر مهم شده است که گوگل در ابزار سرچ کنسول خود بخشی با عنوان Experience قرار داده است که در آن Core Web Vitals و Mobile Usability را بررسی میکند.

تجربه کاربری در سرچ کنسول گوگل

بسیاری از سایت های قدیمی به معیار های تجربه کاربری اهمیتی نداده اند و یا حتی بسیاری از سایت هایی که در چند سال اخیر ساخته شدند هم به تجربی کاربر در سایت توجهی نکرده اند. شما باید بررسی کنید و از کاربران سایت خود بخواهید تا به شما کمک کنند تا نظر خود را درباره همه جوانب وبسایت به شما اعلام کنند.

پس از جمع آوری اطلاعات شما باید بررسی کنید که آیا سایت شما نیاز به باز طراحی و باز سازی دارد یا خیر و اگر جواب بله بود در طراحی دوباره سایت یکی از اهداف وبسایت خود را تجربه کاربری خوب و مناسب قرار دهید چرا که هر روز این علم گسترش پیدا میکند و کاربران به تجربه استفاده خود از وبسایت و یا برنامه ها اهمیت بیشتری میدهند.

دسترسی پذیری

دسترسی پذیری جزو یکی از زیر شاخه های تجربه کاربری به حساب می‌آید اما از آنجا که دسترسی پذیری اهمیت ویژه‌ای دارد به صورت خلاصه آن را بررسی میکنیم.

دسترسی پذیری واقعا در تجربه کاربری اهمیت زیادی دارد چرا که اگر کاربر نتواند به هدف خود به درستی برسد قطعا یک نمره منفی وبسایت شما دریافت خواهد کرد. به عنوان مثال عدم کنتراست مناسب رنگ نوشته ها و پس زمینه یک از عوامل بررسی دسترسی پذیری است.

دسترسی پذیری یک سایت انقدر اهمیت دارد که گوگل در ابزار Lighthouse خود یک بخش کامل را به بررسی دسترسی پذیری قرار داده است.

بررسی دسترسی پذیری در ابزار لایت هوس گوگل

از این رو دسترسی پذیری یک سایت اهمیت خاصی دارد. قطعا در طراحی های گذشته به این چنین مواردی فکر نمیشده و یا اگر فکر میشده بسیار سطحی تر از زمان حال بوده. دسترسی پذیری یکی دیگر از عواملی است که شما باید وبسایت قدیمی یا جدید خود را که در آن دسترسی پذیری برای کاربران بهینه نیست را باز طراحی و یا ریدیزاین کنید.

سرعت وبسایت

امروزه سرعت وبسایت یکی از عوامل و فاکتور های سئو سایت میباشد. سرعت سایت تاثیر مستقیم در تجربه کاربر دارد و گوگل ابزار های زیادی به مانند Google Page Speed و Google Lighthouse را برای بررسی سرعت و Core Web Vitals سایت‌ها ارائه داده است. همچنین گوگل Core Web Vitals را در سرچ کنسول نیز قرارداده است تا اهمیت این فاکتور بیشتر نیز شود.

core web vitals در سرچ کنسول گوگل

سرعت و کور وب وایتالز سایت را میتواند بدون باز طراحی سایت بهینه کرد اما در بسیاری از مواقع به علت قالب و یا کد های نوشته شده سایت، باعث کندی سایت میشوند، از این رو باید از خدمات بازطراحی سایت استفاده کنید تا مشکل سرعت وبسایت خود را برطرف کنید.

ریسپانسیو سایت

اگر وبسایت شما ریسپانسیو (نمایش صحیح در دستگاه های مختلف مانند موبایل و تبلت) نیست همین حالا به فکر بازطراحی سایت خود باشید چرا که بیش از نیمی از کاربران سایت ها هم اکنون کاربران موبایل هستند.

ریسپانسیو سایت و یا همان Mobile Usability آنچنان اهمیت دارد که گوگل در سال 2019 الگوریتم Mobile First Indexing را معرفی کرد. بر اساس این الگوریتم گوگل ابتدا سایت ها را بر اساس موبایل بررسی و ایندکس میکند. گوگل همچنین Mobile Usability را درون سرچ کنسول خود نیز قرار داد و ابزار Mobile Friendly Test را نیز ارائه داد. همین موارد گفته شده کافی است تا به اهمیت رسپانسیو بود سایت پی ببرید. اگر وبسایت شما نمایش صحیح در دستگاه موبایل ندارد همین حالا از خدمات باز طراحی سایت استفاده کنید تا بیش از این از رقبا عقب نمانید.

بررسی موبایل فرندلی و ریسپانسیو بودن سایت در گوگل سرچ کنسول

تغییر هدف و مسیر سایت

در بسیاری از مواقع سایت ها تغییر هدف داده و مسیر دیگری را طی میکنند. به عنوان مثال یک سایت معرفی آموزشگاه زبان به یک سایت آموزش و فروش دوره زبان تبدیل میشود. مشخصا این تغییر هدف و مسیر سایت نیازمند باز طراحی وبسایت و بازسازی کامل میباشد.

نرخ پایین تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری

دلایل زیادی باعث میشود که بازدید کنندگان سایت شما به مشتری شما تبدیل نشوند. یکی از مهم ترین این عوامل طراحی سایت شما میباشد که ممکن است مشکلات زیادی داشته باشد. یکی از راه های افزایش تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری بازطراحی صحیح سایت میباشد تا مشکلات بر طرف شود.

ارائه حس و حال تازه به کاربران

وبسایت شما مانند ویترین فروشگاه شما میباشد و شما باید به ظاهر و زیبایی ویترین خود توجه کنید.بعد از چند سال عوض کردن ظاهر سایت و تغییر ساختار ظاهری میتواند برای کاربران سایت شما جذاب باشد.

ارائه تفاوت و تمایز نسبت به رقبا

شما به عنوان یک کاربر ترجیح میدهید از سایتی با ظاهر بسیار قدیمی استفاده کنید و یا سایتی با ظاهر تازه تر و به‌روز تر؟ احتمالا مورد دوم. همیشه لازم نیست اقدامی انجام دهیم تا از رقبا عقب نمانیم، گاهی باید اقدامی انجام دهیم تا از رقبا پیشی بگیریم و بازطراحی سایت قدیمی و کهنه شده به سایتی مدرن و جدید میتواند یکی از این اقدامات باشد.

تغییر سیستم مدیریت محتوا

تغییر سیستم مدیریت محتوا سایت میتواند یکی از دلایل باز طراحی وبسایت ها باشد. مهاجرت از جوملا و دروپال به وردپرس و یا برعکس و یا بازطراحی سایتی که به صورت اختصاصی نوشته شده به وردپرس و یا برعکس.

قدیمی شدن قالب سایت و کد ها و افزونه ها

یکی از مهم ترین عوامل باز سازی و باز طراحی سایت قدمی شدن قالب سایت و کد ها و افزونه های آن میباشد. تقریبا هر ماه یا دوماه یکبار وردپرس نسخه جدید را منتشر میکند، Php نیست بعد از مدتی و عمدتا چندین سال یکبار نسخه جدید منتشر میکند، افزونه های وردپرس و … به طور مداوم اپدیت میشوند، قالب های وردپرس چند مدت یکبار بروزرسانی میشوند. حال اگر قالبی که شما بر روی سایت خود استفاده کرده اید پس از چندین سال دیگر اپدیتی منتشر نکند چه میشود؟ در حالی که وردپرس و افزونه های آن در حال بروزرسانی مداوم هستند. سایت شما به مشکلات امنیتی و ویرایشی دچار خواهد شد. دیگر نخواهید توانست به راحتی یک ویرایش کوچک در سایت خود اعمال کنید و همواره سایت شما به خاطر کد های قدیمی و عدم بروزرسانی در خطر میباشد و بسیار از اوقات قالب ها یا افزونه های بسیار قدیمی با وردپرس و یا Php سایت شما همخوانی ندارند و باعث به وجود آمدن مشکلات سرعت سایت و مصرف بالای منابع خواهد شد. از این رو شما باید قالب و ظاهر سایت خود را عوض کنید تا مشکلات شما برطرف شود.

پس از طراحی سایت، چه مدت بعد باز طراحی سایت کنیم؟

با توجه به موارد گفته شده هر زمان که به این نتیجه رسیدید سایت شما نیاز به باز طراحی دارد وبسایت خود را ریدیزاین Redesign کنید. عمدتا بهترین زمان برای باز طراحی سایت 4 الی 5 سال بعد از طراحی سایت میباشد.

اصول و مراحل باز طراحی سایت

قبل از شروع باز‌طراحی وبسایت حتما یک بکاپ کلی از وبسایت خود تهیه کنید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم یک خروجی از خود وردپرس و یک خروجی از دیتابیس نیز بگیرید.

دلایلی که باعث شد شما وبسایت خود را بازطراحی کنید بر روی کاغذ بنویسید و همواره در ذهن داشته باشید.

اطلاعات صفحات درباره ما،تماس با ما، صفحه اصلی و … را ذخیره کنید تا از دست نروند.

طراحی ها و رابط های کاربری جدید تر و مدرن تر را بررسی کنید تا به نتایج بهتری برسید. همچنین رقبای خود را بررسی کنید و ایده بگیرید.

باز طراحی سایت موجب افت رتبه در موتور های جستجو خواهد شد؟

اگر بازطراحی سایت اصولی انجام شود و به محتوای سایت ضربه ای وارد نکند هیچگونه افت رتبه ای در موتور های جستجو از جمله گوگل نخواهید داشت.

هزینه باز طراحی سایت

هزینه باز طراحی سایت با توجه به اینکه اطلاعات سایت وارد شده است و نیازی به خرید دامنه و هاست نیست کمتر از طراحی سایت خواهد بود.

هزینه باز طراحی سایت در شرکت طراحی سایت سپیداران وب:

بازطراحی سایت خبری، شخصی، شرکتی: 6.000.000 (شش میلیون تومان)

باز‌طراحی سایت فروشگاهی :10.000.000 (ده میلیون تومان)

شما میتوانید برای مشاوره و بررسی سایت خود توسط ما و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر ارتباط برقرار کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
×