سفارش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا وبسایت

تولید محتوا اولین حرف را در سئو می‌زند زیرا یک محتوای جذاب و ارزشمند علاوه بر اینکه شما را نزد گوگل و سایر موتورهای جستجو محبوب می‌کند و باعث می‌شود تا جزو نتایج برتر آن شوید، ترافیک زیادی از کاربران را روانه سایت شما می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید وسایتی قدرتمند از نظر سئو داشته باشید باید به تولید محتوا اهمیت خاصی بدهید.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا یا (Content Production) فرآیندی از ساخت و انتشار محتوایی است که برای جذب و ارتباط با مخاطب استفاده می‌شود. این محتوا می‌تواند در قالب نوشته، تصویر، ویدئو، صوت، کتاب های الکترونیک و … باشد. محتوا در زمینه‌های متفاوتی مانند تبلیغات، آموزش، اطلاعات و … تولید می‌شود.

انواع روش تولید محتوا

روش های مختلفی برای تولید محتوا در دنیای وب وجود دارد که هرکدام را به صورت خلاصه توضیح خواهیم داد.

 • محتوای متنی
 • محتوای تصویری
 • محتوای ویدئویی
 • محتوای صوتی
 • محتوای اینفوگرافیک
 • محتوای فایلی

محتوای متنی

محتوای متنی را میتوان مهم ترین نوع تولید محتوا در دنیای اینترنت دانست. تولید محتوای متنی در زمینه های آموزشی و اطلاعاتی، خبری، تبلیغاتی، رویداد ها و … کاربرد دارد. شاید در پلتفرم اینستاگرام محتوای ویدئویی و تصویر در رتبه یک قرار داشته باشند اما در وبسایت‌ها تولید محتوای متنی حرف اول را میزند. به عنوان مثال وبسایت ویکی پدیا از محتوای متنی به عنوان روش اصلی تولید محتوا استفاده می‌کند.

محتوای متنی در رتبه یک گوگل
محتوای متنی در رتبه یک گوگل

محتوای تصویری

محتوای تصویری یکی از بهترین و مهم ترین روش های تولید و ساخت محتوا می‌باشد. گاهی یک تصویر میتواند نقش بیش از 100 کلمه را اجرا کند. محتوای تصویری نقش ویژه‌ای در شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌ها دارد. گوگل نیز بر تولید محتوای تصویری تاکید دارد و در بسیاری از نتایج جستجو، گوگل تصاویر را در رتبه یک قرار می‌دهد.

محتوای تصویری در رتبه یک گوگل
محتوای تصویری در رتبه یک گوگل

محتوای ویدئویی

این نوع محتوا در دنیای امروز بسیار محبوب است طوری که میبینیم بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تیک تاک بسیار از محتوای ویدئویی استفاده میکنند. گوگل نیز به این نوع محتوا اهمیت ویژه ای میدهد به طوری که در بسیاری از نتایج جستجو رتبه اول، یک وبسایت ویدئویی مثل یوتوب یا آپارات است. محتوای ویدئویی از آنچنان اهمیتی برخوردار شده است که در سال 2023 میلادی گوگل یک بخش با عنوان ویدئو در سرچ کنسول اضافه کرده است. همچنین محتوای ویدئویی استاکچر دیتا مخصوص خود را دارد.

محتوای ویدئویی در رتبه یک گوگل
محتوای ویدئویی در رتبه یک گوگل

محتوای صوتی

محتوای صوتی نیز به مانند بقیه محتواها اهمیت خود را دارد. امروزه وبسایت ها و اپلیکیشن های فراوانی مخصوص برای پخش پادکست‌ها هستند. با استفاده ای محتوای متنی میتوان اطلاعات زیادی را در مدت زمان کوتاه در اختیار کاربران قرار داد.

محتوای صوتی در رتبه یک گوگل
محتوای صوتی در رتبه یک گوگل

محتوای اینفوگرافیک

داده های آماری یا اینفوگرافیک نوعی از تولید محتوا است که در زمینه‌های اطلاعاتی بسیار کاربردی هست. به عنوان مثال در وبسایت‌های مهاجرتی از این نوع محتوا می‌توان به خوبی بهره برد و آمار مهاجرت، تعداد دانشجویان در یک دانشگاه، تعداد مهاجرین یک شهر و … را به صورت اینفوگرافیک نمایش داد.

محتوای اینفوگرافیک در رتبه یک گوگل
محتوای اینفوگرافیک در رتبه یک گوگل

محتوای فایلی

محتوای فایلی به مانند فایل‌هایPDF یا کاتالوگ ها کاربرد خاص خودشان را دارند. به عنوان مثال وجود یک کاتالوگ درون یک صفحه محصول از یک سایت فروشگاهی میتواند تفاوتی محسوسی در فروش این فروشگاه با فروشگاه های آنلاین دیگر داشته باشد. همچنین در بسیاری از نتایج جستجو گوگل رتبه های برتر یک فایل PDF هستند به مانند تصویر زیر.

محتوای فایلی در رتبه یک گوگل
محتوای فایلی در رتبه یک گوگل

کاربرد تولید محتوا

تولید محتوا فواید و کاربردهای بسیار زیادی برای کسب و کار شما خواهد داشت. این کاربردها عبارتند از:

برندسازی

برندسازی یکی از کاربرد‌های تولید محتوا در دنیای امروز است. شما با استفاده از از یک محتوای ارزشمند با توجه به موضوع برند خود میتوانید برند خود را در زمینه کاری مربوطه مشهور کنید.

اعتمادسازی

یکی از مهم‌ترین روش‌های اعتمادسازی در دنیای اینترنت تولید محتوا است. به عنوان مثال یکی از اهداف وبسایتی پزشکی که اطلاعات بسیار زیادی را به صورت رایگان در اختیار کاربران اینترنت قرار می‌دهد اعتمادسازی است.

بازدیدکنندگان بیشتر

در هر پلتفرمی که فعالیت داشته باشید تولید محتوای ارزشمند مساوی است با بازدیدکنندگان بیشتر.

بازاریابی

امروزه بازاریابی محتوایی یکی از مهم‌ترین روش های بازاریابی است. با استفاده از این روش شما میتوانید بازدیدکنندگان بیشتری را جذب و در نهایت فروش بهتری داشته باشید.

تبلیغات

یکی دیگر از کاربرد‌های ساخت محتوا در تبلیغات است. شما میتوانید با توجه به کسب و کار خود و پلتفرمی که در آن فعالیت می‌کنید سفارش تولید محتوا متنی یا تصویری یا … دهید.

اعتبار در پلتفرم ها

مهم‌ترین کاربرد تولید محتوا در وبسایت ها سئو سایت می‌باشد و سئو بیشتر وبسایت های بدون محتوا تقریبا غیرممکن است. تولید محتوا باعث می‌شود تا کاربران زیادی روانه سایت شما شوند. شاید این سوال به ذهنتان برسد که چگونه تولید محتوا سایت، کاربران را به سوی سایت شما می‌کشاند؟ هنگامی که شما محتوای ارزشمند و کاملی را در ارتباط با موضوع سایت خود تولید می‌کنید، در صورت جستجوی کاربران در موتور های جستجو محتوای شما در اختیار کاربران قرار می گیرد و کاربران وارد سایت شما می‌شوند و میتوانند از خدمت سایت شما یا محصولات وبسایت استفاده کنند.

تولید محتوای سئو شده چیست؟

تولید محتوای سئو شده چیست؟

یک محتوا علاوه بر این که باید به صورت تخصصی تولید شود، باید سئو شده نیز باشد تا در بهبود نتایج سایت شما تاثیر بگذارد. یک محتوا باید از نظر سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال مورد بررسی قرار گیرد و پس از انجام سئو محتوا، اقدام به گذاشتن و آپلود آن بر روی سایت شود تا مورد بررسی ربات های گوگل قرار گیرد و آن را به دید کاربران برساند. اگر محتوای سایت شما سئو نشده باشد، ممکن است سال ها طول بکشد تا جزو نتایج برتر گوگل شوید یا حتی در بسیاری از موارد اصلا رشد چندانی نخواهید کرد.

کارشناسان ما در سپیداران وب خدمات تولید محتوای شما را با رعایت اصول سئو انجام می‌دهند و شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر، سفارش تولید محتوای خود را به صورت آنلاین در مجموعه ما انجام دهید. در ادامه هزینه‌ها و پکیج‌های تولید محتوا در مجموعه ما را مشاهده خواهید کرد.

مهم ترین عامل سئو یک محتوا چیست؟

مهم ترین عامل سئو یک محتوا چیست؟

عوامل بسیار زیادی در سئو تولید محتوا نقش دارند که عبارتند از:

 • کیفیت محتوا
 • جدید بودن محتوا
 • ساخت تصاویر بهینه برای محتوا
 • استفاده از کلمات کلیدی در تولید محتوا
 • بخش بندی محتوای سایت بر اساس بلاگ، خدمات و صفحات، دسته بندی و برچسب ها
 • استفاده از تیترهای مناسب برای عنوان های محتوا
 • اقدام به لینک سازی داخلی و خارجی مناسب درون محتوا

بعد از انجام تولید محتوا چه اقداماتی انجام دهیم؟

پس از انجام یا سفارش تولید محتوا باید اقداماتی را برای سئو آن انجام دهید. این اقدامات عبارتند از: آپلود محتوا، انجام لینک سازی های داخلی و خارجی برای محتوا، انجام تبلیغات برای محتوا مانند رپورتاژ آگهی، تبلیغات کلیکی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات در وبسایت های تبلیغاتی(مثل دیوار و شیپور)، کسب بک لینک برای محتوا و… . این اقدامات باعث می شوند تا شما کاربران بیشتری را به سوی محتوای سایت خود روانه نمایید.

تفاوت تولید محتوا سایت با اینستاگرام چیست؟

تفاوت تولید محتوا سایت با اینستاگرام چیست؟

تولید محتوا در سایت شما را رسمی تر و حرفه ای تر نشان می دهد و از این طریق اعتماد بیشتری را به دست می آورید. همچنین می توانید برای تولید محتوای سایت خود دیزاین های متفاوتی را درنظر بگیرید که اینستاگرام این امکانات را به شما نمی دهد.

آیا هر فردی می تواند اقدام به تولید محتوا کند؟

با توجه به اینکه تولید محتوا یک کار کاملا تخصصی است و باید بر اساس اصول سئو انجام گیرد بنابراین تمامی افراد نمی توانند انجام آن را بر عهده بگیرند و باید آن را به کارشناسان تولید محتوا سپرد. اگر شما تولید محتوای سایت خود را به کارشناسان آن بسپارید، آنها با بررسی نیازهای کاربران سایت شما بهترین محتوا را برای شما تولید می نمایند تا جزو نتایج برتر گوگل شوید و از این طریق مشتریان بیشتری را کسب نمایید.

روند خدمات تولید محتوا در سپیداران وب

روند خدمات تولید محتوا در سپیداران وب

کارشناسان شرکت طراحی سایت و سئو سپیداران با بررسی اهداف سایت شما و شناخت نیاز کاربرانتان از خواندن محتوا، اقدام به برنامه ریزی برای تولید محتوای بهینه می کنند.  خدمات تولید محتوا در شرکت سپیداران وب به شرح زیر می باشد:

 • برنامه ریزی و بررسی اهداف محتوا
 • شناخت هدف مخاطبین یا کاربران از خواندن محتوا
 • تولید محتوای سئو شده
  • بررسی کلمات کلیدی
  • لینک سازی داخلی بین محتواها
  • لینک سازی خارجی برای محتوای تولید شده (هدیه سپیدارن وب)
  • ارائه آمار بازدید و بازخورد محتوا تولید شده (هدیه سپیدارن وب)

هزینه تولید محتوا

1 میلیون تومان

پکیج دوم تولید محتوا سپیداران وب (2)

پکیج دوم تولید محتوا سپیداران وب

در تمامی پکیج های بالا پس از اتمام پروژه تولید محتوای خود می توانید گزارش مقالات خود را از ما دریافت نمایید. همچنین اگر تمایل به سفارش تولید محتوای تکی دارید، هزینه تولید محتوای و مقاله تکی در سپیداران وب به صورت زیر است:
 • 1000 الی 1500 کلمه = 100 هزار تومان
 • 600 کلمه = 60 هزار تومان

سوالات متداول تولید محتوا


هزینه تولید محتوا در سپیداران وب چقدر می باشد؟

هزینه و قیمت تولید محتوا در شرکت سپیداران وب از 60 هزار تومان تا 2.800.000 تومان می باشد.

یک محتوای خوب شامل چه چیزهایی می باشد؟

در یک محتوای خوب باید نیازهای کاربران آن سایت گنجانده شود تا ترافیک بیشتری را به سوی آن سایت بکشاند. همچنین در تولید یک محتوای خوب باید به بررسی کلمات کلیدی، لینک سازی داخلی و خارجی پرداخت.

چه ارتباطی بین سئو و تولید محتوا است؟

سئو به افزایش ترافیک و بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو می پردازد. خدمات تولید محتوا نیز کاربران زیادی را جذب سایت می کند و از این طریق به سئو سایت کمک می کند.

چرا تولید محتوا برای سئو مهم است؟

با ایجاد یک محتوای قوی در سایت می توانید نتایج سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید تا کاربران زیادی وارد سایت شما شوند و محصولات شما را خریداری کنند یا از خدمات سایتتان بهره مند شوند. در واقع تولید محتوا ارزش واقعی را به کسب و کار شما اضافه می کند.