5 موتور جستجو برتر و محبوب در سال 2022

بهترین موتور های جستجو در سال 2022

در این مقاله به بررسی مختصر 5 موتور جستجو محبوب و برتر در سال 2022 میلادی میپردازیم.

موتور جستجو گوگل

مشخصا در رتبه یک تنها میتوان موتور جستجو گوگل را قرار داد.گوگل به جز موتور جستجو، خدماتی به مانند پست الکترونیکی، فضای ذخیره سازی ابری و … ارائه میدهد.در سال 1998 گوگل رسما آغاز به کار کرد.گوگل موتورجستجو پیش فرض بیشتر مرورگر های محبوب جهان به مانند کروم، فایرفاکس و سافری میباشد.

موتور جستجو بینگ

Bing توسط شرکت ماکروسافت در سال 2009 معرفی شد و در هم اکنون نزدیک ترین رقیب گوگل به حساب می آید اما با فاصله نسبتا زیاد.اگر شما از مرورگر ماکروسافت اج استفاده کنید، موتور جستجو پیش فرض این مرورگر موتور جستجو bing خواهد بود.

موتور جستجو یاهو

موتور جستجو yahoo رسما در سال 1995 یعنی قبل از شرکت گوگل شروع به کار کرد.در دهه 90 میلادی محبوبیت و ارزش سهام این موتورجستجو در بالاترین حد ممکن قرار داشت.طی سالیان مختلف همواره یاهو فرصت خریدن شرکت گوگل را به طور کامل داشته است اما هیچگاه این اتفاق نیوفتاده است.در حال حاضر گوگل با فاصله ای نجومی بالاتر از یاهو در صدر محبوب ترین موتور های جستجو قرار دارد.

موتور جستجو داک داک گو

موتور جستجو DuckDuckGo در سال 2008 شروع به کار کرد.در طی قوانین این موتور جستجو نوشته شده است که داده های کاربران را به صورت خیلی جزئی پیگیری میکند، از این رو موتور جستجو داک داک گو نزد بسیار از متخصصات ای تی و برنامه نویسان و … محبوبیت پیدا کرده است و محبوبیت این موتور جستجو رو به افزایش است.

موتور جستجو یاندکس

موتور جستجو yandex در سال 1997 معرفی شد و محبوب ترین موتور جستجو در روسیه و کشورهای اطراف آن میباشد.این موتور جستجو برای جستجو تصاویر بسیار مناسب میباشد.شرکت یاندکس با همکاری شرکت ماکروسافت به تازگی پروتکل IndexNow را منتشر کرده اند تا بتوانند نتایج بهتری به کاربران خود ارائه دهند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دیگر مقالات

×