بررسی بک لینک های سایت | 5 ابزار بررسی بک لینک سایت

بررسی بک لینک های سایت 5 ابزار بررسی بک لینک سایت

لینک هایی که توسط یک سایت به سایت دیگر داده می شود را بک لینک می نامند. بک لینک ها در سئو نقش بسزایی را ایفا می کنند و باعث رشد سایت شما می شوند. به همین علت بسیاری از صاحبان سایت ها به دنبال ابزارهایی هستند تا با استفاده از آنها بک لینک های سایت خود و حتی سایت های رقبایشان را بررسی نمایند. ما در این مقاله بهترین ابزارهای سئو برای بررسی بک لینک های سایت خود و رقبا را برای شما آورده ایم تا بتوانید با استفاده از این ابزارها، بدانید کدام سایت هایی که از آنها بک لینک گرفته اید برای شما مفیدتر بوند یا رقبای شما از کدام سایت ها بک لینک دریافت کرده اند یا از کدام سایت ها به عنوان رپورتاژ آگهی استفاده کرده اند تا شما نیز از آن سایت ها استفاده نمایید و بتوانید نتایج سایت خود را در موتور جستجو گوگل بهینه نمایید.

بهترین ابزار های بررسی بک لینک ها


1- ابزار سرچ کنسول گوگل:

ابزار سرچ کنسول گوگل برای بررسی بک لینک ها

ابزار سرچ کنسول گوگل جزو اولین ابزارهای مهم برای بررسی سئو سایت می باشد که کاملا رایگان است. با استفاده از این ابزار فقط می توانید بک لینک های سایت خود را بررسی نمایید به گونه ای که بدانید رو چه صفحاتی از سایت خود بک لینک دریافت کرده اید، چه سایت هایی به سایت شما لینک داده اند و بر روی چه انکرتکست هایی لینک دریافت نموده اید.

مطالعه مقاله مشاهده بک لینک های سایت در سرچ کنسول گوگل

برای بررسی بک لینک های سایت خود در سرچ کنسول گوگل کافی است تا پس از ورو به سرچ کنسول خود به قسمت لینک های این بخش بروید. پس از ورود به این بخش با سه مورد زیر مواجه می شوید:

  • Top linked pages: این بخش صفحاتی از سایت شما که توسط سایت های دیگر لینک دریافت کرده اند و تعداد آنها را نشان می دهد.
  • Top linking sites: سایت هایی که از آنها لینک دریافت نموده اید و تعداد آنها را به شما نشان می دهد.
  • Top linking text : انکرتکست هایی که با آنها بک لینک دریافت نموده اید را نشان می دهد.

2- ابزار Ahrefs:

ابزار Ahrefs یکی از بهترین ابزارهای سئو است. این ابزار پولی است اما قسمت بررسی بک لینک های آن کاملا رایگان می باشد اما قسمت رایگان این ابزار، فقط سایت هایی که سایت مدنظر شما از آن بک لینک دریافت کرده است را نشان می دهد در صورتی که قسمت پولی آن انکرتکست ها، نوع بک لینک ها اعم از فالو و نوفالو و همه چیزهایی که برای شناسایی یک بک لینک نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد. با این ابزار می توانید هم بک لینک های سایت خود و هم رقبایتان را بررسی نمایید.

برای استفاده از قسمت رایگان این ابزار کافی است تا وارد سایت Ahrefs شده و قسمت Backlink Checker و آدرس سایتی که می خواهید بک لینک های آن را مشاهده نمایید درون نواری که در تصویر پایین نمایش داده ایم قرار دهید.

ابزار Ahrefs

 پس از کلیک بر روی Check backlinks فهرستی از بک لینک ها مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود.

بررسی بک لینک ها با ابزار Ahrefs

همانطور که مشاهده نمودید قسمت رایگان این ابزار نیز انکرتکست ها، تعداد بک لینک ها و ترافیکی که از هر بک لینک به دست آمده را نشان می دهد.

3- ابزار سمراش

ابزار سمراش(SEMrush) یکی دیگر از ابزارهای سئو می باشد که بسیاری از متخصصان سئو و صاحبان سایت ها آن را رقیب ابزار Ahrefs می نامند. این ابزار نیز پولی است اما می توانید روزانه 10 سایت را به صورت رایگان بااستفاده از این ابزار بررسی نمایید و تمامی اطلاعات بک لینک های سایت مدنظرتان را با استفاده از این ابزار به دست آورید.

پس از ورود به این سایت و قرار دادن آدرس سایت مدنظر خود در نوار بالای آن، در قسمت Backlinck Analytics می توانید تمامی اطلاعاتی مورد نظر برای بررسی بک لینک ها را مشاهده نمایید.

3- ابزار سمراش

قسمت بررسی بک لینک های ابزار سمراش تعداد بک لینک ها، نوع بک لینک ها، انکرتکست ها و… را مشاهده نمایید. همچنین می توانید در قسمت Export که در بالا سمت راست بک لینک ها قرار دارد یک خروجی از همه ی بک لینک ها دریافت نمایید.

4- ابزار مجستیک:

ابزار مجستیک یکی دیگر از ابزارهای سئو می باشد که این ابزار قسمت رایگانی ندارد و باید برای استفاده از آن حداقل 49 دلار بپردازید. اگر می خواهید بک لینک های سایت مدنظر خود را توسط این سایت بررسی نمایید کافی است تا آدرس سایت مدنظر را درون نواری که در تصویر زیر مشخص شده است قرار دهید و سپس وارد بخش بک لینک شوید.

4- ابزار مجستیک

در بخش بک لینک های این ابزار همانطور که در تصویر بالا مشخص شده است می توانید علاوه بر تعداد کل بک لینک هایی که مشاهده می کنید، تنظیم نمایید که انکرتکست های بک لینک ها را مشاهده نمایید، نوع لینک فالو و نوفالو آنها را مشاهده نمایید، یا بک لینک های تصویری، متنی و… را مشاهده نمایید.

5- ابزار Moz:

ابزار سئو Moz ماز یکی دیگر از ابزارهای سئو است که می توانید با وارد کردن سایت مدنظر خود درون آن، لیستی از بک لینک های آن سایت را دریافت نمایید. این ابزار کاملا پولی است اما ابزار Moz چند مزیت بیشتر از ابزارهای دیگر دارد و آن این است که دامین اتوریتی سایت هایی که به سایت مدنظر شما لینک داده اند و امتیاز اسپم لینک ها یا همان spam score را به شما نشان می دهد.

ابزار Moz

سوالات متداول بررسی بک لینک ها


بهترین ابزارهای بررسی بک لینک ها کدام هستند؟

معمولا اکثر ابزارهای سئو بک لینک ها را مورد بررسی قرار می دهند اما بهترین آنها را می توان ابزار سرچ کنسول گوگل، Aherefs، سمراش و… نام برد.

بررسی بک لینک های سایت خود چه تاثیری بر سئو سایت ما می گذارند؟

شما با بررسی بک لینک های سایتتان می توانید متوجه شوید از چه سایت هایی لینک دریافت کرده اید، با چه انکرتکست هایی لینک دریافت نموده اید، آیا رقبای شما قصد بک لینک سازی مخرب برای شما دارند یا خیر، بک لینک هایی که دریافت نموده اید تا چه حد موثر بوده اند و … .

بررسی بک لینک های سایت رقبا چه تاثیری بر سئو سایت ما می گذارند؟

با بررسی بک لینک های سایت های رقبا می توانید متوجه شوید چه سایت هایی به آنها لینک داده اند، از چه سایت هایی برای لینک گرفتن مانند سایت های رپورتاژی استفاده کرده اند تا شما نیز از آن سایت ها استفاده نمایید و از رقیب خود پیشی بگیرید.

خرید عمده بک لینک چه تاثیری بر سئو سایت ما می گذارد؟

خرید عمده بک لینک ها باعث می شود تا شما لینک های غیر طبیعی را دریافت نمایید و این موضوع باعث جریمه شدن شما توسط موتور جستجوی گوگل می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دیگر مقالات

×