مشاهده بک‌لینک‌ها در سرچ کنسول گوگل

چگونه بک لینک ها را در سرچ کنسول گوگل مشاهده کنیم؟

بک لینک ها و تولید محتوا دو فاکتور مهم در سئو هر سایتی می باشند. بنابراین علاوه بر تولید مقالات اصولی باید بتوانیم بک لینک های سایت خود را هر چند مدت یک بار بررسی نماییم. شاید در قدم اول این کار به نظر پر هزینه باشد یا نیاز به صرف زمان زیادی داشته باشد؛ در صورتی که می توانید به راحتی و بدون هیچگونه هزینه ای با استفاده از سرچ کنسول گوگل لینک های سایت خود را بررسی کنید.

در این مقاله قصد داریم تا با آموزش بخشی از سرچ کنسول به شما بیاموزیم چگونه بک لینک های سایت خود را به صورت رایگان بررسی کنید.

بررسی بک لینک ها در سرچ کنسول

سرچ کنسول مهم ترین ابزار سئو است(البته بهتر است بگوییم جعبه ابزار سئو) که کاملا رایگان می باشد و تمامی سایت ها می توانند دارای سرچ کنسول گوگل باشند تا مدیران سایت ها و متخصصان سئو بتوانند با استفاده از آن، سایت ها را بررسی و بهینه سازی نمایند.

برای مشاهده بک لینک ها در سرچ کنسول خود کافی است تا چندگام ساده را طی کنید. اولین قدم این است که پس از ورود به سرچ کنسول خود وبسایت مدنظر خود را انتخاب کنید تا اطلاعات آن برای شما نمایان شود.

در قدم دوم پس از کلیک بر روی یک سایت، روی گزینه Links کلیک می کنیم.

بررسی بک لینک ها در سرچ کنسول

صفحه ای که پس از کلیک بر روی گزینه Links مشاهده می کنید، لینک های داخلی و خارجی را به شما نشان می دهد. به طور کلی این صفحه شامل چهار بخش می باشد که عبارتند از:

  1. Internal Links: صفحاتی در سایت شما با بیشترین لینک های داخلی(لینکی از یک صفحه سایتتان به دیگر صفحه سایتتان) را نشان می دهد.
  2. Top Linked pages: صفحاتی در سایت شما که توسط سایت های دیگر(خارجی) لینک گرفته اند.
  3. Top linking sites: لینک های سایت های خارجی به سایت شما
  4. Top linking text: انکرتکست هایی در سایت هایی خارجی که باعث لینک دهی به سایت شما شده اند.

لینک ها در سرچ کنسول

با کلیک بر روی هر یک از 4 مورد بالا، می توانید جزئیات لینک ها را مشاهده نمایید. اگر می خواهید از تمامی اطلاعات بالا یک لیست تهیه نمایید، کافی است تا بر روی export که در بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید و  یک خروجی از بک لینک های خود تهیه نمایید.

سوالات متداول


آیا فقط با سرچ کنسول می توانیم بک لینک های سایت خود را بررسی کنیم؟

درست است که سرچ کنسول مهم ترین و کامل ترین ابزار سئو می باشد اما می توانید از ابزارهای دیگری مانند Ahrefs و Semrush برای بررسی بک لینک هایتان استفاده نمایید. این دو ابزار اطلاعات جامعی از بک لینک ها را در اختیار شما می گذارند.

چگونه متوجه شویم که کدام صفحه از سایت ما دارای بیشترین بک لینک است؟

پس از ورود به قسمت Links سرچ کنسول گوگل و کلیک بر روی مورد دلخواه خود با اطلاعاتی روبرو می شویم. با کلیک بر روی Incoming Links می توانید صفحات خود را بر اساس تعداد لینک هایی که به آنها داده شده است به صورت صعودی یا نزولی مشاهده نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دیگر مقالات

×