آموزش جامع افزونه Seo Quake(اکستنشن سئوکوئیک)

آموزش جامع افزونه Seo Quake(اکستنشن سئوکوئیک)

همه ما برای تجزیه و تحلیل سایت رقبایمان نیاز به ابزارهای سئو داریم. ابزار Seo Quake(سئوکوئیک) مانند ابزارهای Ahrefs و Semrush و Moz به شما در جهت سئو سایتتان کمک خواهد کرد؛ با این تفاوت که برای استفاده از Seo Quake نیاز به صرف هیچگونه هزینه ای نمی باشد.

افزونه Seo Quake(سئوکوئیک) چیست؟

افزونه یا اکستنشن Seo Quake سئوکوئیک یک ابزار رایگان برای مرورگر کروم(Seo Quake برای کروم)، فایرفکس و مایکروسافت اج و مرورگر اوپرا می باشد که می توانید آن را در بخش افزونه های مرورگر خود دریافت نمایید. این ابزار سئو لینک های داخلی و خارجی، کلمات کلیدی، خطاهای سایت مدنظر شما و میزان صفحاتی ایندکس شده یک سایت را نشان می دهد.

برای نصب افزونه سئو کوئیک کافی است تا آن را در قسمت سرچ اکستنشن های کروم وارد کنید.

نصب Seo Quake

سپس بر روی Add to Chrome کلیک کرده تا این افزونه نصب شود.

سئوکوئیک

نحوه کار با با اکستنشن Seo Quake

هنگامی که بخواهید یک سایت یا صفحه ای از آن را تحلیل نمایید می توانید آن را درون موتور جستجوی گوگل سرچ کرده و با کلیک بر روی سئوکوئیک از قسمت اکستنشن های کروم یک گزارش کامل از آن سایت را مشاهده نمایید.

نحوه کار با با اکستنشن Seo Quake

گزارش کامل آن شامل رتبه الکسا، تعداد صفحات ایندکس شده در در موتورهای جستجوری گوگل و بینگ و رتبه آن سایت در سمراش می باشد. برای تجزیه و تحلیل سایت مدنظر خود در سئوکوئیک باید به آموزش بخش های دیگر آن بپردازید که آنها را در ادامه برای شما بیان کرده ایم.

آموزش بخش های مختلف سئوکوئیک

اکستنشن سئوکوئیک دارای یک نوار سئو است که شامل 6 بخش می باشد.

PAGE INFO

PAGE INFO

هنگامی که روی این بخش کلیک می کنید اطلاعات زیر را به شما نمایش خواهد داد. دقت کنید که این اطلاعات فقط مختص همان صفحه ای می شوند که روی آن کلیک نموده اید نه کل آن سایت.

  • Title: از چه عنوانی برای این صفحه استفاده شده است.
  • Meta keywords: تمرکز این صفحه بر روی چه کلماتی است.
  • Meta description: چه توضیحاتی مختصری برای نمایش این صفحه در موتور جستجو در نظر گرفته شده است.
  • Internal links: تعداد لینک های داخلی این صفحه چند تا است.( اگر از لینک های نوفالو استفاده شده باشد تعداد آنها را درون پرانتز نشان می دهد)
  • External links: تعداد لینک های خارجی این صفحه چندتا است.

اگر این بخش از افزونه Seo Quake را اسکرول کنید و به سمت پایین بیایید با بخشی به نام Keywords density مواجه می شوید که چگالی کلمات این صفحه را نشان خواهد داد. البته این بخش به صورت جداگانه در ابزار سئوکوئیک موجود است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

DIAGNOSIS

DIAGNOSIS

این بخش ارور ها و خطاهای سایت مدنظر شما را بررسی می کند. برای مثال این بخش به شما می گوید از چه تعداد تگ هایی برای عنوان های این صفحه از سایت مدنظر شما استفاده شده است. علاوه بر این می توانید از طریق این بخش بررسی نمایید که اسکیماهایی که برای این صفحه درنظر گرفته شده است به درستی عمل می کنند یا خیر.

بخش DIAGNOSIS سایت افزونه سئوکوئیک به شما برای تست فعال سازی تمام مواردی که برای سئو سایت خود نیاز دارید مانند سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس، سایت مپ، Robots.txt نیز کمک خواهد کرد.

بخش DIAGNOSIS

  1. INTERNAL

INTERNAL

این بخش تعداد کل لینک های داخلی هر صفحه ای که می خواهید آن را تجزیه و تحلیل کنید را نشان می دهد و می گوید کدام صفحات سایت مدنظر شما به این صفحه لینک داده اند. همچنین این قسمت نوع لینک های داخلی اعم از فالو، نوفالو، عکس، متن و… را نشان می دهد و می گوید با چه انکرتکستی به صفحه مدنظر شما لینک داخلی داده شده است.

EXTERNAL

EXTERNAL

این بخش لینک های خارجی را نشان می دهد و می گوید سایت مدنظر شما به چه سایت هایی لینک خارجی داده است. علاوه بر این مانند بخش قبل می توانید نوع لینک های خارجی را نشان می دهد.

DENSITY

DENSITY

این قسمت اکستنشن Seo Quake جزو مهم ترین بخش های این ابزار می باشد زیرا تعداد کل کلمات صفحه مدنظر شما را نشان می دهد و میزان چگالی هر کلمه را نشان می دهد.

همچنین می توانید مشاهده کنید که هر کلمه در چه قسمت هایی به کار رفته است. یعنی استفاده از کلمات در عنوان مقاله، در متا دیسکریپشن(توضیحات مختصر مقاله) و… به رفته است.

علاوه بر موارد بالا اگر کلمه کلیدی خاصی مدنظرتان است و می خواهید آن را درون صفحه ای از یک سایت بررسی نمایید می توانید آن را در قسمت فیلتر این بخش وارد کنید.

کلمه کلیدی در سئوکوئیک

COMPARE URLS/DOMAINS

COMPARE URLS/DOMAINS

در این بخش می توانید تمام رقبای خود را وارد نمایید و اطلاعات آنها را از ابزار سئوکوئیک خروجی بگیرید.

یافتن سایت مدنظر در نتایج جستجوی گوگل توسط Seo Quake

ممکن است شما پس از سرچ کردن کلمه یا عبارتی در گوگل، به دنبال یک سایت باشید که در اینصورت باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن سایت مدنظرتان کنید. اما با استفاده از افزونه سئوکوئیک می‌توانید به سرعت این کار را انجام دهید. برای این کار کافی است تا به قسمت Serp Overlay این ابزار رفته و به سمت پایین اسکرول نمایید و آدرس سایت مدنظرتان را در این قسمت قرار دهید سپس مشاهده خواهید کرد که این ابزار سایت مدنظرتان را در نتایج جستجوی گوگل هایلایت می‌نماید تا شما آن را به صورت بیابید.

یافتن سایت مدنظر در نتایج جستجوی گوگل توسط Seo Quake

سوالات متداول Seo Quake


چگونه اطلاعات ابزار سئوکوئیک را ذخیره کنیم؟

شما می توانید در هر بخش با کلیک بر روی Save as CVS یک خروجی اکسل از سایت مدنظرتان بگیرید.

چگونه رتبه سایت مدنظرمان را با افزونه سئوکوئیک به دست آوریم؟

چگونه رتبه سایت مدنظرمان را با افزونه سئوکوئیک به دست آوریم؟

اگر می خواهید بدانید سایت مدنظر شما با چه کلمات کلیدی رتبه گرفته است و در چه جایگاهی در موتور جستجوی گوگل می باشد کافی است تا کلمه کلیدی مدنظر را سرچ نمایید سپس عددی که هر درکنار هر دامنه توسط سئوکوئیک قرار گرفته، جایگاه آن را نشان می دهد.

چگونه تعداد بک لینک ها را توسط ابزار Seo Quake به دست آوریم؟

برای مشاهده بک لینک ها توسط سئوکوئیک باید آن را به ابزار سمراش متصل نمایید.

5 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دیگر مقالات

آموزش ابزار Ahrefs (ای اچ رفس)

آموزش Ahrefs (ای اچ رفس)

ابزارهای سئو به صاحبان سایت ها کمک می کنند تا در نتایج موتورهای جستجو رتبه ی بالاتری را دریافت نمایند. در واقع این ابزارها جزو

×