IndexNow چیست؟ ایندکس سریع تر مطالب با نمایه سازی فوری

index now چیست ؟

IndexNow چیست؟

IndexNow راهی آسان برای صاحبان وبسایت ها می باشد تا با استفاده از آن بتوانند آخرین تغییرات درون سایت خود را به سرعت به موتور های جستجو اطلاع رسانی کنند. به عبارتی دیگر IndexNow یا همان نمایه سازی فوری یک پینگ ساده برای موتور های جستجو زمانی که یک صفحه از سایت شما حذف، اضافه و یا آپدیت شود، ارسال می کند.

IndexNow توسط چه شرکتی معرفی شده است ؟

نمایه سازی فوری و یا همان IndexNow توسط دو شرکت Microsot و Yandex معرفی شده است.

چه موتور های جستجویی از IndexNow پشتیبانی میکنند؟

در حال حاضر موتور های جستجو یاندکس (Yandex) و بینگ (Bing) پشتیبانی می کنند. با توجه به محبوبیت روزافزون این پروتکل احتمالا تا چندی دیگر موتور های جستجو دیگر از جمله گوگل از IndexNow پشتیبانی خواهند کرد.در حال حاضر گوگل اعلام کرده است که این پروتکل جدید را تست خواهد کرد.

IndexNow چگونه کار می کند؟

بسیار ساده،با استفاده از API،این API ها تمام تغییرات وبسایت ما را برای موتور های جستجویی که از این پروتکل پشتیبانی میکنند ارسال می کند.

تاثیر IndexNow روی سرعت سایت

با استفاده از این پروتکل میزان خزیدن های موتور های جستجو درون سایت ها کاهش خواهد یافت و مشخصا فشار بر روی سرور وبسایت ها کمتر خواهد شد. از این رو بهبود سرعت برای بازدید کنندگان را شاهد خواهیم بود هرچند بسیار اندک.

تاثیر IndexNow روی سئو سایت

مشخصا هرچه صفحات و محتوای وبسایت ما  زودتر ایندکس شوند بازدید و ایمپرشن بهتری دریافت خواهیم کرد و در نتیجه تاثیر مثبتی بر سئو وبسایت میگذارد.

چگونه از IndexNow استفاده کنیم؟

با استفاده از صفحه IndexNow در سایت بینگ کلید API خود را بسازید و با توجه به راهنما آن فایل را درون روت اصلی (public_html) سایت خود آپلود نمائید.

چگونه از IndexNow در وردپرس استفاده کنیم؟

با نصب افزونه رنک مث رایگان به سادگی می توانید از از این پروتکل استفاده کنید. ابتدا به پیشخوان افزونه رنک مث با استفاده از منو سمت راست وردپرس بروید و بین گزینه های موجود نمایه سازی فوری را فعال کنید، به همین سادگی موفق به فعال سازی IndexNow درون سایت وردپرسی خود شدید. با استفاده از افزونه IndexNow Plugin که توسط bing منتشر شده است و افزونه  All in one seo نیز میتوانید از index now استفاده کنید اما پیشنهاد ما استفاده از افزونه رنک مث به عنوان افزونه Indexnow می باشد.

IndexNow در تنظیمات افزونه رنک مث

تنظیمات IndexNow در رنک مث

پس از فعال سازی از منوی سمت راست وردپرس بر روی رنک مث و سپس بر روی گزینه نمایه سازی فوری کلیک کنید. برای مشاهده API خود و تنظیم اینکه کدام نوع از صفحات شما در این پروتکل قرار بگیرند به قسمت تنطیمات بروید و برای اینکه متوجه بشوید آخرین صفحاتی که نمایه سازی فوری برای آنها استفاده شده است کدام است به بخش تاریخچه بروید. شما می توانید به صورت دستی از بخش ارسال پیوند ها، صفحات و مقالات مدنظر خود را وارد کنید و درخواست ایندکس سریع تر را ثبت کنید. هرچند اگر این کار را هم نکنید موردی وجود ندارد و IndexNow به خوبی انجام خواهد شد.

تاریخچه IndexNow Api سایت

شما می توانید از بخش نوشته ها و یا برگه ها به مانند عکس زیر به صورت تکی و یا دسته جمعی صفحات و مقالات مدنظر خود را برای نمایه سازی فوری بفرستید، شما باید بر روی گزینه نمایه سازی فوری کلیک کنید. این مورد زمانی نیاز است که شما IndexNow رنک مث را از حالت اتوماتیک به حالت دستی تغییر داده باشید نیاز است.

index now دسته جمعی مقالات

با استفاده از افزونه Instant Indexing for Google که توسط ناشران رنک مث منتشر شده است به سریع تر ایندکس شدن مطالب خود در گوگل بپردازید،توصیه گوگل برای استفاده از این روش برای سایت های خبری و استریم میباشد در غیر این صورت گوگل این روش را در حال حاضر توصیه نمیکند.

نظرات خودتان را درباره این پروتکل جدید با ما به اشتراک بذارید.

4.9 9 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دیگر مقالات

×