نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

آموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

دایرکت ادمین چیست؟

دایرکت ادمین Direct Admin یک نرم افزار میزبانی وب و سرور میباشد. کنترل پنل دایرکت ادمین در کنار سی پنل و پلسک جزو معروف ترین و بهترین کنترل پنل ها برای میزبانی وبسایت میباشد.

شما می توانید مقالات آموزشی نصب وردپرس روی پلسک و نصب وردپرس روی سی پنل را مطالعه کنید.

آموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

برای نصب وردپرس در هاست دایرکت ادمین ابتدا باید وارد وارد صفحه لاگین آن بشوید. برای اینکار باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید. your-domain.com:2222

تدکر: به جای your-domain.com آدرس وبسایت خود را وارد کنید.

آپلود وردپرس در دایرکت ادمین

پس از ورود به کنترل پنل دایرکت ادمین، از میان گزینه های موجود بر روی گزینه File Manager کلیک کنید.

فایل منیجر در دایرکت ادمین

سپس بر روی گزینه Public_Html کلیک کنید.(public html روت اصلی سایت حساب میشود) سپس بر روی گزینه آپلود کلیک کنید.

گزینه اپلود در دایرکت ادمین

حال باید آخرین نسخه وردپرس را که از وبسایت اصلی وردپرس دانلود کرده اید را روی هاست دایرکت ادمین اپلود کنید. در صورت وجود گزینه Batch Upload تیک این گزینه را بزنید و سپس بر روی دکمه add to queue کلیک کنید.

اپلود وردپرس روی دایرکت ادمین

استخراج وردپرس در هاست دایرکت ادمین

پس از اپلود وردپرس در Direct Admin شما باید به Public_Html بروید و فایل زیپ وردپرسی که اپلود کرده اید را استخراج کنید. برای این کار شما بر روی فایل زیپ وردپرس کلیک راست کنید و سپس بر روی گزینه extract کلیک کنید تا فایل وردپرس استخراج شود.

استخراج وردپرس در دایرکت ادمین

پس از استخراج شما در روت اصلی هاست دایرکت ادمین خود یعنی public_html باید یک فایل زیپ وردپرس و یک فایل وردپرس داشته باشید. وارد فایل استخراج شده وردپرس شوید و بعد از آن به مانند تصویر زیر بر روی گزینه Select All کلیک کنید تا همه فایل های وردپرس انتخاب شوند.

انخاب تمام فایل ها در دایرکت ادمین

پس از این عمل شما باید بر روی فایل ها کلیک راست کرده و بر روی گزینه Cut کلیک کنید و به مرحله قبل یعنی Public_Html بروید و سپس با استفاده از کلیک راست فایل های وردپرس را Past کنید تا فایل های وردپرس به روت اصلی هاست دایرکت ادیمن شما منتقل شوند.

2022 06 13 11 15 38 Window

انتقال فایل های وردپرس به روت اصلی دایرکت ادمین

ساخت پایگاه داده در دایرکت ادمین

برای ساخت پایگاه داده نیاز است تا به صفحه نخست هاست دایرکت ادمین خود بروید و سپس بر روی گزینه MySQl Management کلیک کنید.

قسمت پایگاه داده در دایرکت ادمین

حال بر روی گزینه ساخت پایگاه داده جدید کلیک کنید.

ساخت دیتا بیس در دایرکت ادمین

سپس نام پایگاه داده و نام کاربری پایگاه داد و رمز عبور کاربر پایگاه داده خود را وارد کنید و بر روی دکمه Create کلیک کنید. اطلاعاتی که وارد کرده اید را حتما ذخیره کنید.

ساخت اطلاعات دیتابیس در دایرکت ادمین

اتصال پایگاه داده به وردپرس

از طریق فایل منیجر و Public_html به روت اصلی سایت خود برسید و بین فایل های موجود وردپرس فایل wp-config-sample.php را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک راست کنید و سپس با استفاده از گزینه Rename  نام این فایل را به wp-config.php تغییر دهید. حال بر روی همین فایل کلیک راست کنید و گزینه edit را انتخاب کنید.

حال در قسمت نام پایگاه داده و نام کاربری و رمز عبور پایگاه داده اطلاعاتی که ذخیره کرده بودید را وارد کنید و سپس بر روی دگمه Save کلیک کنید تا پایگاه داده شما به وردپرس متصل شود.

تغییر اطلاعات wp config در دایرکت ادمین

حال به آدرس اصلی وبسایت خود بروید و اطلاعاتی مانند نام کاربری و نام سایت و … وارد کنید. اگر تمامی مراحل گفته شده را به درستی انجام دهید شما موفق به نصب وردپرس روی دایرکت ادمین شده اید. در صورتی که به مشکلی هنگام نصب وردپرس روی دایرکت ادمین شده اید در قسمت نظرات مشکل خود را مطرح کنید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دیگر مقالات

آموزش ساخت نوار اعلان یا نوتیفیکیشن بار در وردپرس

ساخت نوار اعلان در وردپرس

به دلایل متفاوتی ممکن است شما در وبسایت خود نیاز به نوار اعلان یا هر نوع اطلاع رسانی گسترده داشته باشید. در این مقاله با

×